תורת ה'אורה סומה'

מסורות עתיקות רבות מדברות על גוף של אור. גוף ממשי הניקרא 'שדה האנרגיה האנושי'. גוף אור זה עשוי מכמה רובדי קיום של ערוצים דרכם אנו קולטים את העולם ומגיבים אליו. ארבעת הרבדים העיקריים הם הרובד הפיזיולוגי, הרובד הרגשי, הרובד המנטלי והרובד הרוחני. בתוך 'שדה האנרגיה האנושי' פועלים כוחות ויחסי גומלין כגון מחשבות שיוצרות אצלנו תפיסת מציאות כזו או אחרת, או רגשות שעולים בנו ומשפעים על התפקוד שלנו. ולכן קיים קשר בין כל הרבדים האלו וטיפולים שלוקחים את זה בחשבון כגון טיפול בצבעים, ניקראים הוליסטיים (whole).

שדה האנרגיה האנושי מורכב מכל תדרי הצבעים.  ד"ר ואלרי האנט בשיתוף עם אחרים ערכה מחקר מרתק ב UCLA, העוסק בהשפעות הטיפול בשיטת "רולפינג" על הגוף והנפש. היא הקליטה תדרים הנפלטים מן הגוף במהלך סידרה של טיפולים, על יד אלקטרודות שהונחו על העור. בזמן הטיפולים צפו כמה וכמה קוראי הילות ודיווחו באופן שוטף על הצבעים שראו, הגודל ותנועות האנרגיה של ענני ההילה שהיו מעורבים בתהליך. לאחר שמדענים עשו ניתוחים מתמטיים של תבניות הגלים המוקלטות, גילו שהם תאמו בעיקביות ובפירוט את הצבעים ותנועת האנרגיה שדווחו. המחקר הזה נתן עדות אלקטרונית אובייקטיבית בפעם הראשונה להלימה בין תדר הקיים גם בגוף לבין צבע.

הגוף שלנו בנוי מאיזורים שונים התואמים ביסודם לאורך גל מסויים – תדר – צבע. בליבו של כל איזור ישנה תחנת אנרגיה מרכזית (הידועה בכינוייה ההודי – צ'אקרה), הממוקמת באופן תואם למקלעות העצביות העיקריות בגוף הפיזי. כמו כן ישנן צ'אקרות משניות ובנוסף מספר רב של מרכזי כוח זעירים שעשויים בהחלט להיות תואמים לנקודות האקופונקטורה של הרפואה הסינית. כל תחנת אנרגיה מרכזית היא ערוץ המדבר על היבט אחר של קיומנו. כל ערוץ קולט ומוסר מסרים מסויימים. כל ערוץ מחזיק תדר וצבע שונה.  לדוגמא: איזור האגן התחתון שלנו והרגליים, מחובר לתחנת האנרגיה האדומה, המתייחסת לאיכות האנרגיה הפיזית שלנו, הרצון לחיות, להתקרקע, לשרוד, להיות נוכחת ובעלת עוצמה של חיוּת. לקבלת מידע על שאר הצבעים.

חסימה באחד מהערוצי האנרגיה שלנו, חוסם את המהות (ברמה הפזיולוגית את החיוּת) שלנו מלבוא לידי ביטוי. אור הצבע השייך לאותו איזור בגוף נימצא בחוסר ובמקום בו חסר אור משתלט חושך ועכירות. ההשפעה של חסימה כזאת לאורך זמן, עלולה להביא אותנו לידי חולי פיזיולוגיה שיכול להפוך לפתלוגי ואקוטי במקרים יותר קיצוניים. ברפואת הצבעים אפשר לאזן מיקום בגוף שאינו זורם כשורה, לטעון אותו בצבע – ועל ידי כך להחזיר אותו לתדר בו הוא מתנהל באופן הרמוני, זאת אומרת, להחזיר את החיות לאותו מקום כך שיוכל לבוא לידי ביטוי. בעיקבות האיזון ברבדים האנרגטיים ש'בשדה האנרגיה האנושי' ובצבעי הגוף יוכל המקום הפיזיולוגי לחזור לתיפקודו המלא ולהירפא.

הריפוי עצמו הוא תהליך, בו הצבעים עובדים באופן עמוק שעוקף את זרם המחשבה והשכל התבניתי שלנו. האיזון בצבעי ההילה שלנו משפיע על הגוף הפיזי והתיפקוד היומיומי שלנו, כמו גם יכול להעצים ולהתמיר דפוסי התנהגות המקשים ומאתגרים את ההתנהלות שלנו מול המציאות שלנו. הריפוי תורם למצב הרגשי שלנו ויכול ללמד אותנו על הדפוסים הרגשיים וכיצד ניתן להתבונן עליהם מחדש. צבעים הם האחד מהכלים עבורינו להתקרב לתודעה האנושית, ללמוד, להתפתח ולממש את הפוטנציאל המבקש לפרוח מתוכינו.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s