משנתי הקצרה על זוגיות

זוגיות זה מרחב בו אני מרגישה בבית, וכמו הבית של כל אחד מאיתנו בו יש הכל מהכל, גם בבית הזה עבורי יש שקט, יש אתגרים, יש שימחה וגם עצב, יש קושי וגם חסד יש חמימות וגם בדידות. אני בעצם תמיד חייתי בתוך המרחב הזה. יותר מאשר המרחב האישי. זה התחיל עוד מבטן אימי. התקיים בכל רגע משחר ילדותי. אני חייתי עם עצמי ועם אחותי התאומה בעולם, הגענו יחד לאותה משפחה, גדלנו ביחד באותה החברה, עברנו חוויות ביחד גם כשלכל אחת בעצם הייתה חוויה שונה. עם השנים וההתבגרות ננכנסתי לזוגיות עם גברים שפגשתי בחיי ולימדו אותי עוד אודות היחסים האלו. אחרי התנסויות כאלו ואחרות פגשתי את בן זוגי הנוכחי אישי ואבי ילדי ורק אז הזוגיות תורגמה מאני ואחותי לאני ובן הזוג שלי, כך הזוגיות התחלפה בזוגיות. כל הקשיים הכי אינטימיים שלי ומפתחות ההתפתחות שלי כבת אדם קשורים בזוגיות, בקשר הזה שבין שניים.

כשהפכתי לאם הכרתי זוגיות חדשה. זוגיות כל כך טוטאלית וראשונית כמו שלא הייתה לי לפני כן. הבועה הדייאדית שלי ושל שייה – ביתי הראשונה. זוגיות שנירקמה לה בחוטי משי, יום אחרי יום בתשומת לב וסבלנות. הזוגיות הזו כמובן קצת הרחיקה אותי מהזוגיות עם יותם וגרמה לעוד מסע זוגי מאתגר שתודה לאל העמיד אותי במבחן זוגי איכותי ביותר ודחף אותי לטרנספורמציה אמיתית בכל התפיסה שלי לגבי זוגיות. אחרי שיצאנו מאיזון באופן דרסתי ועברנו משבר כבד אחרי הלידה הראשונה, בלידה השניה נדחפנו לשינוס מותניים וכוחות מחודשים על מנת לשאת את המערכת המשפחתית שלנו בארבע ידיים. ועד היום אנחנו באופן מופתי עושים פיין טיונינג. גם כשסוטים מהדרך חוזרים שוב, גם כשניסגרים אחד לשני נפתחים שוב, גם כשמתבלבלים נעמדים שוב ומתבהרים יחד וכך צומחים זו לצד זה וביחד.

מכיוון שמסעותי עם נושאי הזוגיות רבים הם ועדין, יום אחד רשמתי את המילה זוג (בכתב),על דף פשוט.

לרגע אחד, להפתעתי הרבה ניגלה לעייני צורה מופלאה, שסיפרה לי בפשטות אודות זוגיות וחוקי המרחב הזה. מייד זרמתי עם הידע המדהים הזה שפרץ אלי מתוך האותיות העיבריות והנה אני פורסת בפניכן את משנתי הקצרה על זוגיות, עד לרגע זה.

איחוד מתוך הפרדה ברורה: הרגשת היחד השלמה, כשכל אחד עומד מול השני שלם בפני עצמו.    לדעת את גבולות העצמי וגם לראות את גבולות האחר וככה להרגיש את הגבולות המרחב המשותף. לדעת את הגבולות של עצמי ועם זאת לפגוש את נקודות ההשקה בהם אנחנו גוף אחד ומערכת אחת. להתערבב אבל עדין לישמור על הצבע הראשוני, לצמוח ביחד ולשמור כל אחד את שורשיו, להתחבק לב אל לב ועדין להרגיש את המגע.

מבט מראה: כשאנו מסתכלים בבן הזוג אנו מסתכלים במראה שבחרנו לחיות איתה את חיינו. המראה משקפת לנו את עצמינו ומספרת לנו על הבחירה הזוגית שלנו. הסתכלות במראה מאפשר לי לצמוח, מאפשר לי להכיר מה שייך לי ומה שייך לאחר, משקף לי את דמותי ומזכה אותי בלהיות שיקוף עבור האיש מולי. לראות את עצמי באחר, לראות את האחר כעצמו, ללמוד מתוך התבוננות את התגובה המיידית שיש לנו אחד לשני ביחסים הזוגיים שלנו ואיך היינו רוצים שהיא תהיה.

הפניית מבט זה כלפי זה: כשאנחנו פונים אחד כלפי השני אנחנו מפנים גם את ליבנו לשני. משדרים את האהבה הזוגית באופן ישר זה כלפי זה. כל אחד קיים במעייניו של השני. כל אחד מתפנה אחד עבור השני. כפי שאנו מביטים זה בעייני האחר ומצטייר לו קו דימיוני מעומק העיניים של האחד לשני, כך גם נוצר לו קו חיבור לבבי, קו חיבור מנטאלי, קו חיבור יצרי ומיני המושך אותנו להמשיך את המפגש אחד עם השני. וכשאחד עומד מול השני באמת, והחיבור מתהדק, מתחזק, קורם עור וגידים, יש שם מקום רק לשנינו.

שיח בגובה העיניים: כשהשיח הוא בגובה העיניים, אפשר לשאת אחד את השני. ההדדיות משתקפת זה בעייני זה ומאשרת אחד את השני. אפשר גם לתמוך וגם להיתמך. אפשר לא להסכים ובכל זאת לקבל את מה שהאחר מביע. אפשר להיות בשני צידי המתרס באותה העת. אפשר להרגיש נוח, אפשר לנוח.      אחד יוכל להחזיק כלי שנמזגו אליו מי הידע של השני, להחזיק בו גם כשהם כבדים ומיגעים, גם כשהם נוגדים את דעותיו, וגם לדעת להחזיר את הכלי באהבה כי לא טעם לשפתיו. במקרה אחר גם לשחרר ולשפוך אותם כשסיים איתם, מתוך כבוד וקבלה לאותו השני ומימיו. מצד שני, לדעת לשפוך את מימי הידע של האחד לכלי של השני באופן מזמין, בכמות הנכונה לכל עת, ובכבוד רב ליכולת ההכלה שלו. ואפילו אם השני אינו מוצא בהם עניין, לוותר לו באהבה והערכה ולשחרר אותו ועדין לשמור אותם כערך עבור עצמו.

באהבה לדרך שלי, לדרך שלכן

3 מחשבות על “משנתי הקצרה על זוגיות

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s